Pradžia Kryptis Protestas prie TSPMI

Protestas prie TSPMI

592
0

Apie Vytauto Radžvilo kovą su vis labiau globalėjančiu VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu jau girdėjo daugelis. Tema ilgus mėnesius skamba kaip dar vienas Lietuvos visuomenės susipriešinimo ir radikalėjimo įrodymas.

Šiandien Vilniuje vyko tautinės vėliavos šimtmečiui skirta šventinė eisena, o po jos – protestas, skirtas palaikyti Radžvilą, kurį TSPMI nusprendė atleisti iš darbo. Ne šiaip, tiesmukai bet garbingai atleisti, ne, akademikais apsimetantys ideologai tiesiog panaikino iki tol Radžvilo turėtą etatą. Nėr darbo vietos – nereik ir formaliai atleisti.

Šventinė eisena praėjo ramiai. Išskirtinė buvo Vytauto Vyšniausko kalba, pasakyta prie Prezidentūros, kurioje jis kalbėjo apie jaunimą užvaldžiusią baimę ir perdėtai sureikšmintą reputaciją. Vėliau Vokiečių gatvėje įvyko Radžvilo palaikymo protestas. TSPMI be Sąjūdžio laikų kietų senių tėra VDU PMDF bet Vilniuj, t.y. diplomų spausdinimo įstaiga miesčionims (vaikams iš provincijos, kurie neriasi iš kailio, siekdami apsimesti kuo tikresniais miestiečiais ), todėl nuvykome palaikyti draugų iš Pro Patrios. Apie protestą daug nėra ką ir kalbėti, universitetas savo veiksmais pamina visame pasaulyje vertinamą akademinę laisvę, todėl protesto poreikis suprantamas.  Jame pasisakė visuomenės veikėjai, TSPMI alumnai, organizatoriams pavyko pritraukti nemažą grupę juos palaikančio jaunimo.

Tuo tarpu Jaunųjų Konservatorių Lyga (toliau vadinsim liberalais, tikruoju daikto vardu) organizavo kontraprotestą. Kvietime į jį buvo raginama sunaikinti Pro Patrią, todėl kontraprotestas intrigavo. Buvo įdomu pažiūrėti kaip gi jie juos (mus) naikins. Kartaginos, Naisių, Pro Patrios, alkas.lt ir kitų neliberalų naikinimas vyko šitaip: pirmakursiai  liberalai šaukė „Žalgiris“, „Gėda“, „Landsbergis“ ir „Bedugnė“, kol juos tiesiog kuriam laikui nutildė dūdmaišininkas iš mūsų gretų. Liberalų replika į tai? Dūdmaišis yra rusiškas instrumentas.

Nežinom, kuris šviesuolis šitą šovė, ir tiesą sakant tingim tyrinėti renginio įrašus, kad išsiaiškint, bet liberalų galvose vykstančios varžybos, kas yra didesnis ar mažesnis vatnikas jau peržengė bet kokias ribas. Net tas, pagal kurias The Room yra įdomus ir juokingas filmas. Galiausiai liberalai nusprendė pademonstruoti, kad jie yra tikrieji patriotai, o visi kiti – nacionalistai (lyg mes to gėdintumėmės – lingvistinė inžinerija, verta Orwello) ir pradėjo skanduoti „Lietuva!” Pradėjome ir mes, ir iš pažiūros tat buvo vaikiška, tačiau simbolizmas visiem badė akis – viena pusė, skanduojanti mylimos tėvynės vardą su savim nešė dešimtis trispalvių, o kita – Europos Sąjungos vėliavas.

Tačiau mes nesmerkiam liberalių studentų dėl jų pažiūrų – jie, dažnu atveju neturėdami stiprių bendruomeniškų tradicijų, tvirtų, subrandintų vertybių, priėmė tokias pažiūras, kokių norėjo visuomenės nuomonės formuotojai, kokias turėti apsimoka labiausiai, kokios jiems suteikia daugiausiai dėmesio ir saugumo. O kiti atėjo į kontraprotestą dėl to, kad ėjo jų draugai. Šių gaila labiausiai, nes netyčia jie sudalyvavo masyviame cringefeste.

Tačiau džiugina, kad dalis studentų iš TSPMI atėjo pažiūrėti kas vyksta ir, stovėję pašalėj, gali būti, pirmą kartą pamatė, kad yra alternatyva globalios Lietuvos vizijai. Ir jeigu dėl šiandienos įvykių jie pradės labiau domėtis politine filosofija – tai jau bus pakankamai gražus mūsų menkos veiklos poveikis.

DALINTIS

PALIKTI ATSAKYMĄ

Parašykite komentarą!
Irašykite savo vardą