Pradžia Naujienos CIOCĖS NIEKUR NEDINGO IR NEDINGS

CIOCĖS NIEKUR NEDINGO IR NEDINGS

555
0

Gal kas jau girdėjot, o gal kas ir nelabai ką begirdi, tai trumpai: šiuo metu vyksta tam tikras pasistumdymas tarp JKL ir Pro Patria, kadangi JKL priklausantys TSPMI studentai labai jau pavargo klausytis prof. Radžvilo paskaitų (tiksliau nepavargo, o paprasčiausiai žino viską geriau), o Pro Patria savo ruožtu ėmėsi profesoriaus gynybos.

Kadangi nepriklausau JKL (dar tiek desperacijos neprisikaupė manyje), nepriklausau Pro Patria ar Radžviliadai (čia tiesiog toks terminas, kaip kad terminas yra ir “buržuazija”), tai galiu ganėtinai objektyviai įvertinti situaciją.

Alt – right (čia tas mistinis, Lietuvoje egzistavimu apsiribojantis tik ties Raimondu Navicku, darinys, bet kadangi jau norit viskam taip progresyviai sudėlioti etiketes, tai paliksim alt – right) daro nemažai klaidų analizuodami savo oponentus (vėlgi, “oponentus”, nors nei vieni, nei kiti,  nėra labai susikirsti, na nebent ne taip smarkiai, tikrai neturėtų dėl savo deklaruojamų politinių pažiūrų panašumo) ir iš karto juos taip pat patogiai sudėliodami į aiškias lentynėles sutapatina su buvusiais komjaunuoliais.

Aš neaugau tais laikais (ir ačiū Dievui), bei nežinau kas per daiktas tai buvo ir kaip jie atrodė, ar kaip jie bendravo. Tačiau aš tikrai žinau į ką jie yra panašūs dabar.

Duotuoju ekranšūviu, buvusi Vilniaus skyriaus JKL pirmininkė Emilija, kuriame ragina kažkokiu būdu susitvarkyti su Pro Patria, pasiekė dar nematyto populiarumo tarp visų Radžviliados dalyvių. Žinoma jie iš karto tame pamatė akivaizdų grasinimą susidorojimu, nors patys nelabai ir išanalizavo visą šį reikalą.

Pradėkime nuo to, jog Emilija nėra revoliucionierė, ji nėra net ir reformatorė, ji yra Ciocė. Ciocės neturi nieko bendro anei su giminystės ryšiais, anei lytiškumu. Ciocės yra Ciocės. Sovietmečiu Ciocės irgi krimsdavo aukštąjį mokslą (dažniausiai Pedagoginiam), bei po to visiems gyvenimus gadindavo dirbdamos niekam nereikalingą valstybinio sektoriaus darbą.

Atgavus Nepriklausomybę Ciocės neliko istorijos vadovėlių puslapiuose kaip gūdūs praeities milžinai molinėmis smegenimis, bet sugebėjo išlikti ir nutekėti į tas institucijas, kurios yra susijusios su paveldo išsaugojimu (ne lietuviško paveldo, tačiau mužikiško, opresyvaus sovietmečio paveldo), dirbo kalbininkėmis, mokytojomis ir t.t. Atėjus naujausių technologijų erai, jos dar kartą atgimė ir išėjo dirbti į ofisus nešiot torčiukų, organizuot šventeles, pasisėdimėlius ir visą kitą nereikalingą chlamą kaip žmogiškųjų išteklių vadovės. Iš esmės per visą savo raidą jos dar masiškai nepradėjo badauti vien tik dėl to, jog mes esam geri bei pastatėm civilizaciją ant empatijos pamatų, tai ir šeriam jas, nors ir trukdo jos mums laisvai gyventi.

Todėl ir Emilijos komentarą reikėtų vertinti per Ciocės prizmę. Ok, ji nori, jog būtų sunaikinta Pro Patria ir Radžviliada, tad paanalizuokime kaip ji nori jas abi sunaikinti? Jeigu ji būtų revoliucionierė – sunaikintų organizaciją, tuomet sunaikintų ir jos narius. Tokiu atveju, tai yra grasinimas susidoroti ir / ar nužudyti. Bet taip nėra, nes Ciocė tiesiog rašytų pareiškimus tam tikriems valstybės organams, įsuktų visą valstybės biurokratinį mechanizmą, per keletą metų gal rastų prie ko prisikabint, gal net panaikintų tą organizaciją, tačiau per tą laiką jau būtų dar tokios trys susikūrusios. Ciocytė žinoma jaustųsi nudirbusi Ksenos vertą žygdarbį ir su ja sutikt nebūtų sunku, juk  pavyzdžiui per mėnesį išsiaiškinti, kas palieka ofise neišplautus kavos puodelius irgi yra šioks toks žygdarbis. Tai yra Ciocių karjeros zenitas, kurį pasiekus gali vadintis Ciocių Ciocėmis, kuriai pirmo lygio Ciocės jau turi kojines plaut.

Ciocytę labai nervina Pro Patrios provincialumas, bei pastangos nukreipti Lietuvą nuo europietiško kurso. Tik vat Ciocytė pati nesupranta, jog iškart po krikšto mes amžiams buvome priimti į tą europiečių klubą. Žinoma, mes žinome, jog Ciocė galvoje turėjo Vakarų Europą, bet juk ir ta Vakarų Europa yra visur skirtinga. Jai tai pasakius jau prasideda nevalingas Ciocytės akies voko nervinis tūkčiojimas. Tuomet galima jos paklausti: tai į kurią Vakarų Europos valstybę norime būti panašūs? Žinoma, Ciocytė visiškai nesigaudo tarp geopolitinių padėčių skirtumų ir pateiks jums Belgijos, Olandijos, Suomijos ar jeigu jau visai Ciocė – Švedijos pavyzdžius. O jau, kad visai Ciocė užsiputotų delyro konvulsijose, tai galima pasakyti, jog norėtum Lietuvą matyt panašią į Šveicariją, nes visi ginkluoti, o ir kariuomenė stipri. Turint tokį kaimyną ir mum taip reikėtų. Ciocytė užsiputoja, nes nesupranta ginklų bei kariuomenės prasmės, juk tai dalykai, katrie sukurti tik žudymui bei provokuoja karą.

Nes Ciocė neleidžia savo šešiamečiui žiūrėti filmų pažymėtų “N-7” ženkliuku, Ciocė nemėgsta keiksmažodžių, Ciocė nemėgsta, kai teta (ką ir sakiau, Ciocė nėra teta, taip kaip Cekava nebūtinai turi būt vardu Zosė ar Zosė nebūtinai būt Cekava) per giminės balių lepteli kokį pokštą apie antrą galą (ji tada pagalvoja “oh look what the cat dragged in”, aišku lietuviškai ir ne taip vaizdžiai išreikšta forma, bet kažkaip panašiai) ji neišrausta, o tiesiog suraukia veidą, apsimesdama, jog šią reakciją sukėlė tą antra vynuogė, kurią suvalgė per pastarąsias dvi valandas.

Ciocė nebūtinai turi būti ir moteris, štai Ciocė Rytis labai pyksta, jog Žalgirio fanai nušvilpė Eurolygos himną, pats nesuprasdamas, kad Eurolygos himnas reiškia tiek pat, kiek ir serialo Pasmerkti įžanginė melodija. Bet iš savo Ciociško neišmanymo, jis tai lygina su Japonijos himno nušvilpimu per ledo ritulio varžybas.

Blogiausia su Ciocėmis yra tai, jog jos dažniausiai yra kokio nors intriganto įrankis. Šiuo konkrečiu Radžvilo ir Pro Patrios atveju už Ciocės Emilijos stovi Dovydas Skarolskis. Skarolskio ir Pro Patrios neapykanta tarpusavyje prasidėjo seniai, tiksliau, ta neapykanta yra tik iš Skarolskio pusės. Ir niekas negali paaiškinti kodėl. Aišku lengviausia būtų viską paaiškint tuom, jog betos natūraliai neapkenčia alphų, tačiau man šitas dešinės dalykas labai nepatinka, nereikia įsivaizduot, jog mes staiga visi per naktį patapom Metju Makonagiais.

Tikroji priežastis matyt taip ir liks neaiški, tad man lieka tik spėliot ar jis piktavališkai pavydi organizacijos, nes pats tingi nuo rankų subinę pakelt ir kažką daryt, o gal jis tikrai mano, kad Pro Patria rengia kokį tai ginkluotą netikinčiųjų valymą Lietuvoje, kas ten žino. Man kažkodėl atrodo, jog Dovydas tiesiog sieja viską kas yra, jo galva, alt – right su netikėtu jo asmenybės suomiško dvilypumo atsiskleidimu viešojoje erdvėje, nors čia ganėtinai vieša paslaptis buvo jau ilgą laiką.

Kas liečia prof. Radžvilą, tai akivaizdu, jog TSPMI padarė didelę klaidą jį atleisdama, nuomonių įvairovė visuomet yra gerai, nepaisant kokios tos nuomonės bebūtų. Tai tiesiog neleidžia paimti viršaus žmogaus prigimtiniam norui užsidaryti į labai mažą masturbaratį. O ir be to, jaunieji progresoriai Ciocytės, žinokit, jog prof. Radžvilui niekas nedraudžia dabar įkurti, kad ir Raimondo Navicko vardu pavadinto Žurnalistikos Instituto ir nieko jūs dėl to negalėsit padaryti. Nes profesorius visuomet sugeba nusileisti ant kojų, net jeigu jam tektų per laivo katastrofą atsidurti negyvenamoje saloje, po dviejų mėnesių jį radę žmonės pamatytų, kaip jis iš visokių kokosų, palmių lapų, bei pagalių gyvena sau ramiai Daktariško dydžio viloj ir hamake sau ramiai gurkšnoja kokosų pieną. Jis turi tai ko jūs niekada neturėsite – imunitetą pasaulio blogybėms ir norą kovoti su problemomis, užuot jas ignoravus.

Pabaigai: nebijokit diskusijos, iš kurios galėtų gimti kažkas gero, neleiskit vienam ar keliems individams demonizuoti kažkokios grupės žmonių ir raginti su jomis susidoroti. Nes tai yra tie patys lūzeriai kurie vis bando ir bando infiltruoti savo žmones į mūsų brolijas bei organizacijas, tačiau nebuvo jie apdovanoti tinkamomis savybėmis iš gamtos, idant pavyktų. Plius tai yra labai nesportiška.

DALINTIS

PALIKTI ATSAKYMĄ

Parašykite komentarą!
Irašykite savo vardą