Pradžia Naujienos Oligarchija prieš Ukrainos nacionalistus

Oligarchija prieš Ukrainos nacionalistus

551
0

Rinkimų išvakarėse post-revoliucinis Ukrainos režimas, vadovaujamas prezidento Petro Porošenko, pagaliau pradėjo atvirą konfrontaciją su gerai organizuotu ir sparčiai augančiu Nacionaliniu Korpusu. Nacionalinis Korpusas yra vienintėlė politinė partija Ukrainoje, kuri turi karinį sparną – AZOV batalioną.

Kovo 23 d., 6 val. ryte, apie 300 policijos pareigūnų, Saugumo pajėgos bei Ukrainos prokuratūra blokavo įėjimus į nevyriausybinės organizacijos AZOV Civilinis Korpusas būstinę, AZOV judėjimo visuomeninių organizacijų (socialinių projektų) centrą, AZOV pulko naujokų paruošimo centrą ir pulkininko Evheno Konovaletso karo mokyklą.

Saugumo pajėgos (spec. KORD policijos dalinys) išlaužė duris ir viduje, be jokių liudininkų ir tyrėjų, atliko neteisėtą kratą. Taip pat spec. pajėgos konfiskavo asmeninius daiktus iš šioje vietoje dislokuotų Ukrainos savanorių, turėjusių užtikrinti saugumą gatvėse. Oficialios teisėsaugos institucijos netgi atėmė Anti-Teroristinės Operacijos dalyvių karinius apdovanojimus, kurie buvo pakabinti ant sienų.

Reaguodami į šiuos veiksmus, patalpų savininkai, kurie beje patys atstatė bei renovavo jas, pakvietė tyrėjų komandą užregistruoti šiuos neteisėtus veiksmus. Nacionalinio Korpuso judėjimo lyderis Andrijus Bileckis pats asmeniškai dalyvavo būstinės gynime ir aiškiai nurodė savo šalininkams, jog šie valdžios veiksmai tebuvo bandymas taikyti politines represijas prieš nacionalistinius judėjimus.

azov2
Be to, Nacionalinio Korpuso aktyvistai bei kiti Ukrainos nacionalistiniai judėjimai (C14, Svoboda, Sokil, Pravyi Sector), taip pat suinteresuoti Aidar ir Dnipro batalionų nariai pastatė barikadą ir uždarė policiją gamyklos viduje, tam, kad policija nepaspruktų su konfiskuotu, tiksliau tariant, pavogtu turtu. Valdžios institucijos nesirengė pradėti mūšių su vis didėjančiu protestuotojų skaičiumi. Protestuotojai suformavo „gėdos koridorių“, pro kurį praleido atskirai po vieną teisėsaugos atstovą. Šiuo metu patalpos yra apgintos ir visos teisėsaugos institucijos išvyko, tačiau yra labai tikėtina, jog išvysime šios situacijos pratęsimą.

azov3
Būstinė yra įsikūrusi pramoninėje Kijevo dalyje, Atek gamyklos teritorijoje, iš kur į frontą išvyko pirmieji AZOV savanoriai. Būtent čia, šios gamyklos kieme bei apylinkėse naujokai vykdo karinį pasirengimą.

azov4
2015 metais valdžios institucijos buvo mėginusios išvaryti ukrainiečių nacionalistus, kovojusius Donbase ir sunkiai dirbusius ukrainiečių tautos bei valstybės naudai. Tačiau pasirinkimas tarp jų ir verslininkų, norėjusių panaudoti gamyklos patalpas kaip vietą verslo biurų nuomai bei turėjusių ryšių aneksuotame Kryme, visuomenės požiūriu buvo paprastas.

azov5
Šiandieną, teisėsaugos pareigūnams palikus Atek, policijos atstovas pareiškė, jog civilinės organizacijos, įsikūrusios Atek gamyklos patalpose, nedomina policijos, domina tik dokumentai. Nuo 2018 m. Kovo 13 d. Ševčenkovskio apylinkės teismas patenkino Ukrainos Saugumo Tarnybos prašymą ir areštavo AZOV bataliono treniruočių bazę, įkurtą Atek gamyklos patalpose.

Tačiau yra akivaizdu, kad artėjant rinkimams valdantieji pradėjo suplanuotas represijas prieš Nacionalinį Korpusą, o jų pradžia taip pat buvo kruopščiai suplanuota iš anksto. Šiuo metu visuomenės dėmesys yra nukreiptas į Nadios Savčenko bylą. Buvusi karo aviacijos pilotė ir Anti-Teroristinių Operacijų karė buvo laikoma nelaisvėje Rusijos kalėjime. Iš pradžių po paleidimo iš kalėjimo, Ukrainos valdžios buvo paskelbta karo Rytuose kankine ir jai buvo suteikta parlamento deputatės vieta, tačiau dabar jai gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos, už neva „teroristinio akto prieš Ukrainos parlamentą planavimą“.

azov6
Nacionalinio Korpuso lyderis Andrijus Bileckis komentavo šią situaciją TV kanalo 112.ua eteryje. Jo nuomone, vaizdo medžiaga, atskleidžianti Savčenko planus sunaikinti dvi parlamento ložes, naudojant granatas bei automatinius ginklus, neturėtų būti rimtai vertinama. Iš tiesų, ne paslaptis, jog dabartinė vyriausybė ir prezidentas yra itin nepopuliarūs, todėl tokius emocinius pasisakymus galime išgirsti visur.

azov7

 

Savčenko psichologinė sveikata po jos paleidimo iš kalėjimo, daugeliui sukėlė įvairių klausimų, todėl net ir įrašyti pokalbiai nieko neįrodo. Vienintelė galima priežastis pradėti tyrimą, yra ginklų transportavimas iš okupuotų Donetsko ir Luhansko teritorijų į Kijevą, kartu su Vladimiru Rubanu.

 

azov8
Kovo 22 d. policija įvykdė kratas jaunųjų Nacionalinio Korpuso aktyvistų namuose Dnipre, kol jie buvo išvykę į Kijevą. Kratų pretekstas, įkvėptas Nadios Savčenko bylos, buvo tiesiog juokingas: buvo ieškota granatų bei kitų sprogmenų. Kovo 23d. Nacionalinio Korpuso Dnipro skyrius surengė demonstraciją, skanduodami šūkį, kuris įgauna vis didesnę prasmę: „Darykit kratas nusikaltėlių namuose, o ne patriotų!“.

 

azov9
Be to, neseniai Ukrainos prezidentas Petro Porošenko išreiškė susirūpinimą dėl saugumo padėties Ukrainoje pablogėjimo, atsiradus Nacionaliniams būriams, Nacionalinio Korpuso savanoriams, patruliuojantiems gatvėse.

 

azov10
Anksčiau valdžios institucijos laikėsi strategijos ignoruoti spartų Nacionalinio Korpuso augimą bei judėjimo išreiškiamą valdžios kritiką. Tačiau paskutiniuoju metu nebeįmanoma apsimetinėti, kad organizacija nekelia jokios grėsmės valdžioje esantiems oligarchams, kuriais vis daugiau žmonių nebetiki ir nebepasitiki.

Nepaaiškinta AZOV judėjimo būstinės ataka, kuri pasirodo tebuvo paprasčiausias „teismo nuosprendžio vykdymas“, neabejotinai buvo skirta šio politinio judėjimo aktyvistų ir nacionalistų įbauginimui.

Legalizavus AZOV batalioną, vėliau pulką, kurį kaip Vidaus reikalų ministerijos dalį globoja Ukrainos Nacionalinė Gvardija, atsirado priešininkų, kurie ėmė skleisti gandus apie vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo policijos globą Nacionalinio Korpuso/AZOV judėjimui. Kai kurie apžvalgininkai įvertino šią galimą gynybą kaip varžybų tarp Porošenko ir Avakovo klanų dalį. Dabar yra visiškai akivaizdu, kad ši globa neegzistuoja ir valdžios institucijos daugiau nebegali atmetinėti politinių iššūkių, kuriuos meta vieningi nacionalistai.

Visa tai reiškia, kad kitas Ukrainos nacionalistinės revoliucijos etapas yra visai čia pat.

 

 

Šaltinis: National Corps against the police: the fight for Atek has begun

Išvertė: Lukas Misevičius

DALINTIS

PALIKTI ATSAKYMĄ

Parašykite komentarą!
Irašykite savo vardą